POP SHOP - Populiariu preki prekyviete


Home » Daržovių patiekalai » Moliūgų sriuba su grietinėle

5 851 peržiūrųFavoriteLoadingĮtraukti į receptų knygą
Moliūgų sriuba

Moliūgų sriuba su grietinėle

Share Button
GD Star Rating
loading...

Moliūgų sriuba

Ingredientai: moliūgas, morkos, svogūnai, česnakai, imbieras, grietinėlė, grietinė, aliejus, vanduo, druska

 Yra tokių kurie galvoja, kad moliūgienė, tai tradiciškai lietuviškas patiekalas, tačiau tai nėra tiesa. Moliūgų sriuba, tai toks patiekalas, kuris valgomas beveik visame pasaulyje – Europoje, Azijoje, Amerikoje, Australijoje ir netgi Afrikoje. Dažniausiai moliūgų sriuba būna tyrės pavidalo todėl kartais liaudyje ji gali būti vadinama tyrsriubė. Tai yra pirmiausiai daržovės išverdamos, o po to visi ingredientai yra susmulkinami smulkintuvu, arba kitaip sakant, blenderiu.

Moliūgų sriuba atrodytų toks paprastas patiekalas, tačiau įvairovė šios sriubos receptų yra gana didelė. Ji gaminama su ryžiais, su sūriu, su vynu. Su vynu moliūgų sriuba gaminama šiaurinėje Italijos dalyje. Haityje, kur Nepriklausomybės diena sutampa su Naujaisiais metais tą dieną visada paduodama į stalą moliūgų sriuba. Helovinas Amerikoje taip pat ta diena, kai moliūgų sriuba yra vienas iš svarbiausių stalo patiekalų. Tiesa, Amerikoje moliūgų sriuba gaminama pakankamai skystos konsistencijos. O Australijoje, priešingai – moliūgų sriuba yra labai tiršta. Ten moliūgų sriuba labiau primena košę su dideliu prieskonių kiekiu. Uzbekistane taip pat yra toks patiekalas kaip moliūgų sriuba, tik jis vadinasi kitaip – tai širkavak – arba pieniška moliūgų sriuba. Anglijoje moliūgų sriuba verdama, papildomai į ją įdedant porą ir obuolį, o Prancūzijoje moliūgų sriuba verdama su vištienos sultiniu ir patiekiama su šviežia grietinėle.

Šis receptas įdomus tuo, kad jame suderintas morkų ir moliūgo saldumas su aštriu imbiero skoniu. Imbieras juntamas gana maloniai, suteikdamas aštroką, gerą skonį. Moliūgų sriuba, pagal šį receptą gaminama labai paprastai. Ją gali išvirti, net ir jokių kulinarinių įgūdžių neturintis žmogus. Sudėtinės recepto dalys lengvai gaunamos ir visiems prieinamos. Daugeliui, turbūt mėgstamiausi receptai yra tie, kuriuose nereikia labai gudrauti ir kurie lengvai gaminami. Yra žmonių, kurie nemėgsta ilgai virti, troškinti ar šiaip ilgai stovėti prie viryklės. Tad šis receptas būtent jiems. Ši tyrsriubė gaminama greitai ir labai paprastai. Moliūgų sriuba gali būti valgoma karšta ir šalta, viena arba kaip priedas prie baltyminio maisto. Ji taip pat gali būti valgoma net per pasninką arba laikantis dietų. Ji tinka ir vegetarams. Moliūgų sriuba rudenį gali būti gaminama iš šviežių moliūgų, o žiema pilnai tiks ir šaldyti.

Gaminat šią moliūgų sriubą, be visų išvardintų ingredientų galima įdėti ir muškato riešuto. Jis suteikia dar turtingesnį skonį. Ši moliūgų sriuba yra ne tik skanus ir sveikas patiekalas, bet ir malonus akiai. Patiekalas gaunasi labai ryškus, kas suteikia gerą nuotaiką tiems kas ją valgo. Ši moliūgų sriuba yra saldoko skonio, tai gali būti ir kaip savotiškas desertas. Taigi, jei nusprendėte pasigaminti moliūgų sriubą, sekite recepto nurodymais!

Moliūgų sriuba su grietinėle. Receptas.

Sudėtinės dalys:

 

  • Moliūgas 800 g (minkštimas)

  • Morkos 300 g

  • Svogūnai 100 g (2 vienetai)

  • Česnakas 3 skiltelės

  • Imbieras šviežias 5-10 g. (pagal skonį)

  • Grietinėlė 35 % 100 ml.

  • Grietinė 100 g

  • Aliejus 30 ml.

  • Vanduo 1 litras

  • Druska 1 arbatinis šaukštelis

Moliūgų sriuba su grietinėle. Receptas

Gaminimo eiga:

 Moliūgų sriuba gaminama 4 etapais, jeigu taip galima pavadinti. Pirmiausiai pasiruošiame daržoves. Jas nuplauname. Supjaustomas moliūgas kubeliais. Svogūnai ir morkos taip pat supjaustomos kubeliais. Nors iš tikro tai daržovių pjaustymo forma visiškai neturi jokios reikšmės, kadangi, kai bus verdama moliūgų sriuba, tiksliau pačios daržovės, moliūgų sriubai, tikslas yra jas termiškai apdoroti, o po to jos bus smulkinamos. Taigi daržoves galite pjaustyti kaip tik jums patinka.

Antrasis etapas būtų tas, kad supjaustytos daržovės apkepinamos aliejuje ant vidutinės ugnies maždaug apie 5-7 minutes. Daržoves kepinant reikia pastoviai maišyti.

Trečiasis žingsnis būtų toks, kad į puodą įpilama 1 litras vandens. Vanduo puode turi užvirti. Tada į puodą su vandeniu sudedamo apkepintos morkos, svogūnai ir moliūgas. Tuo pačiu į puodą sudedamas ir smulkiai supjaustytas imbieras. Imbieras gali būti ir sutarkuojamas, arba sutraiškomas , tai taip pat didelės reikšmės neturi. Tada beriama druska. Galite įberti šiek muškato riešuto. Muškato riešutas taip pat suteiks papildomo gero skonio sriubai. Puodas uždengiamas ir moliūgų sriuba (tiksliau daržovės moliūgų sriubai)  troškinama toliau iki išvirs. Tai užtruks apie 10-15 minučių.

Na dabar jau moliūgų sriuba beveik paruošta. Belieka daržoves, esančias puode sutrinti smulkintuvo pagalba ir įpilti grietinėlę. Tai jau būtų ketvirtas etapas. Supylus grietinėlę, dar galima puodą uždėti ant ugnies ir duoti jam užvirti.

Išvirusi moliūgų sriuba supilama į lėkštes. Lėkštėje moliūgų sriuba dar paskaninama grietine, papuošiama žalumynais ir gero apetito!

 

Namai, buitis ir verslas – aktualios temos

Spauskite ant paveikslėlių ir skaitykite straipsnius

[custom_gallery gallery=“4″ width=“173″ height=“137″]

Nusišypsokime – anekdotai, juokingi paveikslėliai bei video

Juokas ilgina gyvenimą, tad pasistenkime gyventi kuo ilgiau

[custom_gallery gallery=“5″ width=“173″ height=“137″]

 Karštos temos:

[row][column size=“1/3″]pirmas kreditas nemokamai, creditas, kredit 123, paskola tau, sms kredit, moment kredit

Pirmas Kreditas Nemokamai

Kreditai, pirmas kreditas nemokamai, greitieji kreditai… Patarimai kaip gaunamas kreditas, kokie yra greitieji kreditai ir dar daugiau.

[/column] [column size=“1/3″]skelbimas

Idealus skelbimas.

Kaip rašomas idealus skelbimas. Skaitykite toliau…

[/column] [column size=“1/3″]Kreditai, kreditai, kreditai

Kreditai, kreditai, kreditai

Reikalinga paskola tau? Domina internetinės paskolos? Kaip išvengti klaidų, skaitykite čia…

[/column] [/row]

Santrauka
recipe image
Recepto pavadinimas
Moliūgų sriuba su grietinėlė
Paskelbimo data
Vidutinis įvertinimas
31star1star1stargraygray Based on 2 Review(s)
Share Button


Copyright

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Get Adobe Flash player Plugin by wpburn.com wordpress themes