POP SHOP - Populiariu preki prekyviete


Home » Blynai, sklindžiai » Chačapuri ant iešmo receptas

1 105 peržiūrųFavoriteLoadingĮtraukti į receptų knygą
Chačapuri ant iešmo

Chačapuri ant iešmo receptas

Share Button
GD Star Rating
loading...
Chačapuri ant iešmo

Chačapuri ant iešmo

 

Ingredientai: kvietiniai miltai, kefyras, grietinė, alyvuogių aliejus, vanduo, mielės, druska, cukrus, sulugumi arba fetos sūris

Chačapuri – nacionalinės gruzinų virtuvės patiekalas, nacionalinis miltinis gruzinų gaminys, paprasčiau sakant tai paplotis su sūriu, mėsa arba garuose virta žuvimi. Nėra vienintelio recepto, pagal kurį būtų gaminamas šis gruzinų patiekalas. Kiekviename Gruzijos regione jis gaminamas savaip, todėl ir jo gamybos receptai yra skirtingi. Yra mergelų, imeretinų ir kitokie chačapuri. Taip pat kaip ir receptų yra net įvairių išvaizdų šio patiekalo. Pavyzdžiui imeretinų chačapuri apvalūs, mergelų irgi apvalūs, bet padengti sūriu (suluguni)m adžarų chačapuri kepami rieškučių formos ir į vidų įleidžiamas kiaušinis, račinų chačapuri apvalūs su pupelių įdaru, kurios išverdamos kartu su bekonu.

Klasikinis chačapuri įdaro ingredientas yra imeretinų sūris (čkinti-kveli). Viena iš tradicinių tešlos rūšių gaminant chačapuri naudojama bemielė tešla. Mielių nebuvimą kažkokia dalimi kompensuoja pieno rūgšties organizmai – macioni, kuriuos, reikalui esant galima pakeisti kefyru, rugpieniu, arba grietine, bet jei įmanoma, geriau to nedaryti. Be tešlos su macioni, Gruzijos skirtinguose regionuose naudojamos ir kitokios tešlų rūšys, gaminant chačapuri: mielinė tešla ir sluoksniuota. Pastaroji yra naujovė.

Kaip minėta chačapuri yra daug rūšių. Šis receptas yra tik vienas iš daugelio chačapuri variantas. Kadangi Lietuvoje gali būti sudėtinga gauti kai kurių aukščiau išvardintų tradicinių gruzinų receptų sudedamųjų dalių, šiuo receptu siūloma pasigaminti supaprastintą chačapuri variantą, turint galvoje, kad Lietuvoje tokias recepto sudėtines dalis rasti bus nesudėtinga. Taigi, pasigaminkite chačapuri ant iešmo!

Chačapuri receptas.

Patiekalo sudėtinės dalys:

  • Kvietiniai miltai aukščiausios rūšies 1 kg

  • Kefyras 100 ml

  • Grietinė 100 g

  • Alyvuogių aliejus 25-30 ml

  • Vanduo 300 ml

  • Sausos mielės 11 g

  • Druska 15 g

  • Cukrus 15 g

  • 1,5 kg suluguni sūris. Suluguni sūris brandinamas tirpale. Nesant galimybės gauti suluguni sūrio, galima pabandyti paeksperimentuoti su fetos sūriu, pridedant papildomai druskos. Kadangi suluguni sūris yra ganėtinai sūrus.

Chačapuri receptas.

Patiekalo gaminimo eiga:

1. Suluguni sūri supjaustome stambiais 2 centimetrų dydžio gabalėliais.

2. Užminkome tešlą: išsijojame miltus, sumaišome juos su druska, cukrumi ir sausomis aktyviosiomis mielėmis. Supilame kefyrą, įdedame grietinę, įpilame vandens, alyvuogių aliejaus. Statome tešlą kildinimui. Tešla kildinama kambario temperatūroje (20-30 C) Po pusvalandžio tešlą šiek tiek paminkome ir statome dar kartą kildinimui. Palaikome dar pusvalandį kildant. Tada tešlą plonai iškočiojame.

3. Užmauname ant iešmo suluguni sūrį, apviniojame jį plonai iškočiotu tešlos lakštu, užspaudžiame kraštus ir pastatome kepti į šašlykinę, ar grilių. Po 10 minučių chačapuri ant iešmo bus iškepęs.

4. Gero apetito!

Namai, buitis ir verslas – aktualios temos

Spauskite ant paveikslėlių ir skaitykite straipsnius

[custom_gallery gallery=“4″ width=“173″ height=“137″]

Nusišypsokime – anekdotai, juokingi paveikslėliai bei video

Juokas ilgina gyvenimą, tad pasistenkime gyventi kuo ilgiau

[custom_gallery gallery=“5″ width=“173″ height=“137″]

 Karštos temos:

[row][column size=“1/3″]pirmas kreditas nemokamai, creditas, kredit 123, paskola tau, sms kredit, moment kredit

Pirmas Kreditas Nemokamai

Kreditai, pirmas kreditas nemokamai, greitieji kreditai… Patarimai kaip gaunamas kreditas, kokie yra greitieji kreditai ir dar daugiau.

[/column] [column size=“1/3″]skelbimas

Idealus skelbimas.

Kaip rašomas idealus skelbimas. Skaitykite toliau…

[/column] [column size=“1/3″]Kreditai, kreditai, kreditai

Kreditai, kreditai, kreditai

Reikalinga paskola tau? Domina internetinės paskolos? Kaip išvengti klaidų, skaitykite čia…

[/column] [/row]

Santrauka
recipe image
Recepto pavadinimas
Chačapuri ant iešmo
Paskelbimo data
Vidutinis įvertinimas
51star1star1star1star1star Based on 1 Review(s)
Share Button


Copyright

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Get Adobe Flash player Plugin by wpburn.com wordpress themes